Pomocí experimentů na společenstvu prvků ukazujeme jak pohyb a disperze závisí na síle mezidruhových interakcí.
Ostrovy Jižního Pacifiku a jihovýchodní Ásie patří k druhově nejbohatším a biologicky nejsložitějším oblastem na zemi. Nová zjištění o tom, jak se hmyz mezi ostrovy šíří, jsme publikovali v srpnovém vydání časopisu Cladistics.
Vědecký tým prof. Vojtěcha Novotného právě získal prestižní grant Evropské rady pro výzkum (ERC Advanced).
Publikace v časopise Global Change Biology ukazuje, že predikce očekávaného vlivu klimatických změn na dynamiku populací a společenstev mohou být významně ovlivněny fenotypovou plasticitou a schopností jedinců přizpůsobit se měnícím se teplotám.
Publikace in TRENDS in Ecology & Evolution shrnuje současný rozsah celoekosystémových manipulací a dokládá jejich jedinečné výzvy ...
Publikace v Ecology Letters vysvětluje, proč se na epifytických kapradinách nevyskytují podobně velké druhy mravenců, zatímco ti rozdílní spolu vycházejí …
V práci Melián et al. (2015) tým vědců z Belgie, České Republiky a Švýcarska analyzoval data popisující tri-trofické interakce mezi rostlinami, mšicemi a jejich parasitoidy.
Publikace v časopise Purinergic Signaling dokazuje, že mutace v genech podílejících se na adenozinové signalizaci mění frekvenci nádorových klonů u octomilky.
Publikace v Ecography řeší otázku, zda si stromy napadené býložravým hmyzem dokáží účinně přivolat pomoc v podobě různých predátorů, kteří by jim pomohli.